Alman Yemek Taşıma Servisi Eatclever, İngiltere’ye Açıldı

Alman yemek dağıtım servisi Eatclever, bölgesini genişletiyor. Almanya genelinde 60’ın üzerinde şehirde faaliyet gösteren firma şimdi gözünü dış pazarlara dikti ve İsviçre’den sonra ikinci  girişimini İngiltere’de yapmaya karar verdi.

Eatclever misyonu Almanya’nın tamamına sağlıklı yiyecekler sağlamaktır. Kurucuları Mohamed Chahin, Marco Langhoff ve Robin Himmels, sağlıklı beslenme bilgilerini en iyi dağıtım servislerinin becerileri ile birleştirdi. Beslenme uzmanları ve şefler tarafından geliştirilen yemekler, yerel tedarikçiler tarafından taze olarak hazırlanmakta ve servis edilmektedir.

Şimdi İsviçre ve İngiltere’de yemek yiyin

Ve şimdi hizmetler yurt dışına gidiyor. İsviçre Zürih’te çoktan hizmet vermeye başlayan firma, İngiltere’ye açılarak şirketin büyümesini hızlandırmak istiyor. İlk durak: Londra ve oradan sonra İngiltere tüm şehirlerini hedeflemektedirler. “Teslimat pazarı, İngiltere’de, Almanya’dan çok daha gelişmiş. Bu nedenle, Brexit riskini almaya karar verdik ”, diyor Chahin.

Eatclever, serviste yer alan restorancılardan aldıkları komisyonlara dayanarak para kazanıyor. Bu yıl, gıda dağıtım hizmeti, sipariş satışlarında 10 milyon eurodan fazla para kazanmayı umuyor.

Sağlıklı yiyeceklere odaklanmak işe yarayabilir

Eatclever kurucularının yiyecek dağıtım hizmetini sağlıklı öğünlere odaklaması iyi bir fikir. Çünkü Avrupa’da, gıda dağıtım endüstrisinde ciddi bir pazar payı kazanmak şu anda çok zor. Temel olarak, yalnızca iki oyuncu, Hollandalı şirket Takeaway ve İngiltere’deki Just Eat şirketi, çoğunlukla çeşitli satın alımlar sayesinde sektörde hakimdir. Son zamanlarda, Takeaway Alman rakibi Delivery Hero’yu satın aldı.

About Blog Admin

Bunlara Bakmak İster misiniz?

Markanız İçin Dijital Ajans Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Markanız İçin Dijital Ajans Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Markanız İçin Dijital Ajans Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler E-ticaret firmanızın internet üzerinde pazarlama çalışmaları için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir