Avrupa’da daha iyi e-ticaret sektörü için 10 öneri

E-ticaret birliği, Avrupa’daki e-ticaret için Avrupa’da veya küresel düzeyde bir oyun alanı olmadığı için büyük bir zorluk olduğunu düşünüyor. “Genellikle Avrupa Birliği dışına dayalı oyunculardan gelen haksız rekabet var. Ancak e-ticaret Avrupa Birliği sınırında durmuyor, küresel bir fenomen. ”

İşte bu yüzden Ecommerce Europe, Avrupa Birliği’nin e-ticaret için küresel düzenleyici düzeyde oyun oynama alanında çalışmaya devam etmesi gerektiğini düşünüyor ve işte bunu nasıl başarabileceklerini.

  1. Dijital ekonominin vergilendirilmesi için küresel bir çözüm bulun

“Vergilendirme sistemi, şirketlere adil, ayrımcı olmayan ve kanal açısından tarafsız bir şekilde vergilendirilmesi için seviye belirleyici bir alan sağlamalıdır. Bu nedenle, AB liderleri uluslararası çabaları desteklemeli ve AB veya ulusal düzeyde tek taraflı çözümlerin tanıtılması konusundaki tartışmaları sonlandırmalıdır. ”

 

  1. Şeffaf ve adil bir ürün dağıtım sistemini kolaylaştırmak

“Mevcut ürün akışları küresel e-ticarete uyum sağlayacak şekilde uygun değil. Posta kanalı sahtecilik, KDV ve gümrük dolandırıcılığını kolaylaştırdı. Politika yapıcılar, herhangi bir operatör tarafından teslim edilen tüm ürünler için zorunlu izlenebilirlik sunacak, tüm işlevsel Dijital Tek Pazar için bir ön şart olacak. ”

 

  1. Adil bir iş ortamını çevrimiçi ortamda güvenceye alın

“E-ticaret pazarları kuşkusuz Avrupa büyümesinin motorları. AB’nin ilgi alanlarıyla çevrimiçi tüccarların çıkarları arasında, özellikle de pazarlara daha da bağımlı olan daha küçük olanlar arasında doğru dengeyi bulması gerekiyor. ”

 

  1. Basit uyumlaştırılmış kurallar ve daha iyi yaptırımlar oluşturun

“Mevcut düzenlemeler hem tüketiciler hem de işletmeler için, özellikle de KOBİ’ler için anlaşılamayacak kadar karmaşık. Ancak basit kurallar çevrimiçi satıcılar için daha kolay ve daha iyi uyum anlamına gelir. ”

 

  1. Kanal-nötr düzenlemeler oluşturun

“AB kanal-nötr düzenlemeler oluşturmalı. Bir dükkan tüccarlar için makul olmayan herhangi bir yasal yük olmadan kolayca farklı satış kombinasyonları sunabilmelidir. ”

 

  1. Online alışveriş için uygun önlemlerin alınması

“Politika yapıcıların, güvenini sağlamak için siber saldırılara, sahtekarlığa veya güvenli olmayan ürünlere karşı yeterli güvenlik önlemlerinin uygulanmasını sağlamaları gerekir. Çevrimiçi ödemelerde dolandırıcılık evrimini izlemeye devam edin, ancak çok fazla bürokrasi geliştirmeyin ve yeniliği engellemeyin. ”

 

  1. Yenilikçi ve rekabetçi bir sınır ötesi ödeme ortamı oluşturun

“Sınır ötesi ticareti teşvik etmek için Üye Devletlerin ödeme sistemleri arasında birlikte çalışabilirlik esastır. Ödeme sistemleri pazarına ayrılmaz bir yaklaşım olmalı. ”

 

  1. İnovasyonu ve yeni teknolojilerin alımını arttırın

“AB, AI ve blockchain gibi teknolojilerin geliştirilmesinde rakiplerine kıyasla hala geride kalıyor. Bu teknolojileri geliştiren şirketlere finansal desteği artırmaları gerekiyor. ”

 

  1. Dijital Eğitim için gerekli kaynakları tahsis edin

“Dijital becerilere sahip insan kaynaklarına ciddi bir ihtiyaç var. AB, erken eğitimden ve yaşam boyu öğrenme programlarından başlayarak dijital becerilere yatırım yapmalı ve bunları geliştirmeli ”dedi.

 

  1. Avrupa çapında bağlantıyı güçlendirin

“Avrupa Birliği’nin bazı bölgeleri hala geride kalıyor. Bu bölgelerdeki ürünleri teslim etmek zordur ve alışveriş yapmak ve çevrimiçi satış yapmak, zayıf internet bağlantısı nedeniyle zor olduğunu kanıtlamaktadır. Avrupa’nın ulaştırma altyapısını ve hızlı internet bağlantısını geliştirmek için önemli kaynaklar ayırması gerekiyor. ”

About Blog Admin

Bunlara Bakmak İster misiniz?

Markanız İçin Dijital Ajans Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Markanız İçin Dijital Ajans Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Markanız İçin Dijital Ajans Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler E-ticaret firmanızın internet üzerinde pazarlama çalışmaları için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir