Avrupa’da internet üzerinden alınan ürünlerin iadesi % 8 artış görüldü.

Avrupa’da bu yıl satış iadesi sayısı geçen yılın aynı dönemine göre % 8 arttı. Aynı zamanda, ücretsiz gönderim % 3 artış gösterdi ve kısa vadeli promosyon kullanarak satın alınan ürünler % 29 büyüdü.

Bunlar, DynamicAction’ın Perakende Endeksinin Avrupa’daki çevrimiçi perakendecilerin karşılaştığı zorluklara genel bir bakış sunan Bahar 2019’daki önemli tespitlerinden bazıları. Araştırma, bu yılın başından 15 Nisan’a kadar yaklaşık 11 milyar Euro’luk çevrimiçi tüketici işlemlerini analiz etti.

Tüketicilerin ürün iade etme niyetleri var

Avrupa’da iade oranlarında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8 artış olduğunu ortaya koyuyor. DynamicAction’a göre bu, “Bazı ürünleri iade etmek amacıyla tüketicilerin online olarak birden fazla ürün satın alma eğiliminin arttığını” gösteriyor.

Ücretsiz gönderim yüzde 3 arttı

Neredeyse dört aylık bir sürede, ücretsiz kargoda yüzde 3 artış oldu. Araştırmacılar, online perakendecilerin açıkça müşterileri çekmek ve rekabet gücünü korumak için teşvik aradıklarını açıklıyor. Bu arada, Zalando gibi büyük online perakendeciler yavaşça ücretsiz teslimatı geri almaya çalışıyor.

Çalışmada ayrıca kısa vadeli bir promosyon kullanarak satın alınan ürünlerin yüzde 29 artış olduğunu göstermektedir. “Bu, Sevgililer Günü gibi mikro tatillerde giderek artan mevsimsel ürünler için bir günlük satışlar veya site genelinde promosyonlar gibi stratejileri içerir.”

‘Anında satışlara göre ömür boyu kârlılığa öncelik verin’

Avrupa’daki online perakendeciler, pazarlama maliyetlerinin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 74 oranında önemli bir artış kaydetti. Bu arada, yeni müşteri kazanımı yüzde 10 azaldı. EMEA genel müdürü Michael Patterson’a göre, perakendecilerin tüketiciler için kolaylık ile alt çizgi üzerindeki etki arasındaki dengeyi bulması gerekiyor. “Odak noktası, artan tüketici beklentilerini karşılama çabalarının genel karı engellememesini sağlamak için, müşterilerin kullanım ömrü boyunca kârlılığı anında satışa göre önceliklendirmek olacaktır”

About Blog Admin

Bunlara Bakmak İster misiniz?

Markanız İçin Dijital Ajans Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Markanız İçin Dijital Ajans Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Markanız İçin Dijital Ajans Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler E-ticaret firmanızın internet üzerinde pazarlama çalışmaları için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir