Belediyeden  Üretici ve Esnafa E- Ticaret Desteği Sözü 

Belediyeden  Üretici ve Esnafa E- Ticaret Desteği Sözü 
Belediyeden  Üretici ve Esnafa E- Ticaret Desteği Sözü

Belediyeden  Üretici ve Esnafa E- Ticaret Desteği Sözü 

Belediye nin E- ticaret desteği üreticini esnafın yüzünü güldürüyor.  Mersin’de, Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, belediye olarak esnaf ve üreticilere yönelik başlattıkları internet üzerinden satış yapabilme çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Değişen alışveriş alışkanlıklarını dikkate alarak ilçedeki esnaf ve üreticilere yönelik internet üzerinden satış yapabilme uygulamasının çağın gereksinimi ve ortak akıl birliği neticesinde ortaya çıkan bir proje olduğunu kaydeden Silifke Belediye Başkanvekili Sadık Altunok, “Sipariş yöntemiyle alışverişin oldukça yaygınlaştığı, insanların neredeyse bir simidi bile internet üzerinden sipariş verdiği bir noktaya geldik.

İnternetten yapılan alışveriş, mahalle ve sokaklardaki esnafı olumsuz etkiledi. Esnafımızla bunun nasıl telafi edeceğimize yönelik istişareler sonrasında esnafın tek tek kendi çabasıyla değil, bütüncül uygulama ile etkin olacağı düşüncesiyle bu çalışmayı hazırladık. İlk etapta 126 esnaf ve üreticimizi tespit ederek onlarla görüşmeler yaptık. Bu uygulamayla esnaflarımızı ve üreticilerimizi sipariş siteleri üzerinden ödedikleri yüksek komisyonlardan da kurtarmış oluyoruz.

Esnaf ve üreticilerimiz ücret ödemeden bu internet siteleri üzerinden satış yapabilme imkanına kavuşacaklardır. Bu uygulama esnaf ve üreticilerimizin işlerini iyileştirmenin yanında vatandaş ile esnaf ilişkisine de büyük katkı sağlayacaktır. Belediyemiz tarafından ortaya koyulan bu e-ticaret projesi ilçe esnafımız ve üreticilerimizi de heyecanlandırmıştır. Bu uygulamanın ilçe esnafı ve üreticilerimize büyük faydalar sağlayacağına inanıyorum. Belediye olarak internet sitesi üzerinden satış yapmak isteyen esnaf ve üreticilerimize yönelik sağladığımız e-ticaret projemizin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacağız” dedi.

 

About Blog Admin

Bunlara Bakmak İster misiniz?

E- Ticarette Altın Alımı Arttı

E- Ticarette Altın Alımı Arttı 

E- Ticarette Altın Alımı Arttı Yasakların esnetilmesi ve normalleşme sürecinin başlaması sonrasında düğün hazırlıkları arttı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir