Blog Yazılarınızın Kalitesini ve Değerini Artırmanızı Sağlayacak İpuçları

Blog Yazılarınızın Kalitesini ve Değerini Artırmanızı Sağlayacak İpuçları
Blog Yazılarınızın Kalitesini ve Değerini Artırmanızı Sağlayacak İpuçları

Blog Yazılarınızın Kalitesini ve Değerini Artırmanızı Sağlayacak İpuçları

Blog içerikleri oluşturmak başlı başına bir iştir ve iyi bir şekilde yapılmadığı takdirde beklenen sonuçları bu çalışmalardan almak da bir hayli zordur.

E-ticaret firmaları blog çalışmalarıyla içerik pazarlamasına yönelse de içeriklerinin kalitesi ve değeri düşük olduğu zamanlarda, bu çalışmalardan istedikleri verimleri alamayarak, blog çalışmalarını durdurma ya da askıya alma kararı alıyorlar. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi, blog içerikleri üretmek başlı başına bir iştir ve bu konu üzerine ayrıca odaklanmak gerekir.

Blog çalışmalarınızın kalitesini ve değerini artırmak için birçok farklı çalışma yapılabilir ve bu rehberimizde de bunların üzerinde duracağız.

Öncelikle amacınızı belirleyin

Blog çalışmalarınıza değer katabilmek ve bu içeriklerin kalitesini artırabilmek için öncelikle bu çalışmaları neden yaptığınıza karar vermelisiniz. Amacınızı belirlemek, içeriklerinizin nasıl ve ne konular üzerinde olacağını belirler.

Amaçlarınız arasında organik aramalardan trafik çekmek olabilir ya da etkileşim yaratarak ürünlerinize veya hizmetlerinize yönlendirmeler yapabilirsiniz. Ürün tanıtımı yapmak, rehber içerikleri oluşturmak ya da tüketicilerin hizmet kalitesini artıracak çalışmalar da yapabilirsiniz.

İçerikleriniz özgün olsun

Kalitenizi ve değerinizi artırabilmek için, özgün içerikler üretmeniz oldukça önemli. Diğer markalardan farklı işler ortaya koyabilmek ve arama motorlarında daha iyi bir şekilde indekslenmek için özgün içeriklere yoğunlaşmanız oldukça önemli.

Özgün içerik derken, başka yerde olmayan ve tamamen sizin oluşturduğunuz içeriklerden bahsediyoruz. Burada araştırma yazıları yazabilir ve başka kaynaklardan bilgiler alabilirsiniz; fakat bunları bire bir yazmak yerine kendiniz yorumlayarak, kendinize özgü bir şekilde yazmanız gerekiyor.

Bunları bu şekilde yazmanız arama motorlarında da daha iyi bir şekilde indekslenmenizi sağlayacaktır. Orijinal metinler olduğu için Google bu içeriklere daha fazla değer verecektir.

Görsellerinize önem verin

Blog yazılarınızda kullandığınız görselleri de iyi bir şekilde seçmenizde yarar var. Sıradan ve her yerde kullanılan görsellere yer vermek içeriklerinizin görsel açıdan ilgi çekmemesine neden olacaktır. Sosyal mecralarda ya da internet sitenizde görsellere yer verdiğinizde, bu görsellerin ilgi çekici olması ziyaretçilerin yazıyı okumalarını sağlayabilir.

Ücretli ve lisanslı görsel satışı yapan internet siteleri üzerinden üyelik alabilir ve buradaki görselleri kullanabilirsiniz. Ücretsiz ve kullanma izin verilen diğer kanallardan da görseller alabilirsiniz. Burada önemli olan konu, okuyucuların ilgisini ve dikkatini çekebilecek, konuyla ilgili görseller kullanmanız.

İçeriklerinizi yayınladıktan sonra tekrar onları analiz edin

Bir içeriği yazdıktan sonra, o yazıları unutmamanız da oldukça önemli. Belli periyotlarda bu yazıların okunma ve paylaşılma oranlarını analizini yaparak, yaptığınız çalışmaların nasıl sonuçlar verdiğini incelemelisiniz.

Bunun sebebi de kendinizi geliştirecek noktaları bu şekilde görebilirisiniz. Konu seçimi, görsel kullanımı, metin uzunluğu ve yazım dili olarak farklı kriterleri ele alarak, yazılarınızın kıyaslamasını yapabilirsiniz.

İyi sonuç alanlarla, istediğinizden az geri dönüş alan yazıları belirleyerek, gelecekteki stratejilerinizi bunlara göre belirleyebilirsiniz.

Yazım kurallarına dikkat edin

İçeriklerinizi oluştururken, dilbilgisi ve yazım kurallarına dikkat etmeniz de oldukça önemli. İçeriklerinizde anlatım bozuklukları olmamalı ve rahat bir şekilde okunarak, yazılan metnin düzgün bir şekilde anlaşılması da oldukça önemli.

Devamlı olarak yazım hatalarının ya da anlatım bozukluğunun olması uzun vade de okuyucu kaybetmesine neden olabilir. Bu nedenle yazılarınızın kolay anlaşılır ve rahat bir şekilde okunur olması gerekiyor.

 

 

 

Kaynak:ideasoft

About Blog Admin

Bunlara Bakmak İster misiniz?

E- Ticarette Altın Alımı Arttı

E- Ticarette Altın Alımı Arttı 

E- Ticarette Altın Alımı Arttı Yasakların esnetilmesi ve normalleşme sürecinin başlaması sonrasında düğün hazırlıkları arttı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir