Delivery Hero, Hungrig.se’yi satın aldı.

Delivery Hero, Avrupa’da başka bir rakibini daha satın aldı. Bu sefer İsveç yemek servisi Hungrig.se. alan Alman firması sonuç olarak, şu anda İsveç’te üç farklı marka ile faaliyet göstermektedir.

Delivery Hero ve İsveç yemek teslimi servisi Hungrig.se, devralımla ilgili para miktarı konusunda sessiz kalmayı tercih etti. Gerçek şu ki, Foodora ve Online Pizza ile birlikte Hungrig.se şu anda İsveç’te Delivery Hero’ya ait üçüncü gıda dağıtım platformu.

Delivery Hero’nun İskandinav’da dört markası var.

Kuzey ülkelerinde, Delivery Hero şimdilerde toplam dört yemek teslim hizmeti ile aktif durumda. Foodora markası ayrıca Norveç ve Finlandiya’da teslimat yaparken, son ülkede Pizza-Online.fi markası da bulunuyor.

İskandinavlardaki genişleme, Delivery Hero varlığını bir çok Avrupa ülkesinden, özellikle de Almanya’daki kendi iç pazarından çekmesinden sonra alıyor. Geçtiğimiz Aralık ayında, büyük rakip Takeaway, Almanya’daki Delivery Hero markasını satın aldı.

Hungrig.se hakkında

Hungrig.se 2013 yılında Samir Bachkami, Marcus Gullin ve Henrik Jönsson tarafından halen Restaurangonline olarak adlandırıldı. Çevrimiçi yemek platformu 2017 yılında 3,5 milyon avro ciro elde ederken, zarar 300.000 avro civarındaydı. Servis İsveç genelinde 22 şehirde faaliyet göstermektedir ve kendi araçlarını istihdam etmektedir.

About Blog Admin

Bunlara Bakmak İster misiniz?

Markanız İçin Dijital Ajans Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Markanız İçin Dijital Ajans Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Markanız İçin Dijital Ajans Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler E-ticaret firmanızın internet üzerinde pazarlama çalışmaları için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir