E-ticaret Siteniz İçin Satış Tüyoları

E-ticaret Siteniz İçin Satış Tüyoları
E-ticaret Siteniz İçin Satış Tüyoları

E-ticaret Siteniz İçin Satış Tüyoları

2021 Türkiye’sinde en iyi prim yapan işlerinden birinin e-ticaret olduğunu görmemek mümkün değil. İlk çeyrekte sektörün lokomotiflerinden Doğan online pek çok atak yaparak yeni projelerini hayata geçirdi. Ardından Sabancı Holding kliksa.com olarak yeni e-ticaret projelerini ortaya koydu. Ve bugün ise PTT’de e-ticaret pazarında pastadan payını alacağını belirtti. PTT Genel Müdürü Osman Tural, PTT AVM adı verilen ticaret portalı ile kullanıcılara 3 boyutlu alışveriş yapma imkanı sunulacağını söyledi. Bizleri ne gibi bir değişiklik beklediğini önümüzdeki dönemlerde göreceğiz.

Sektörde büyük şirketler varken KOBİ’lerin ve genç girişimcilerin şansı yok gibi düşünmek onlara haksızlık etmek olur. Piyasa genel durumlarına bakıldığında pek çok ürünün bilinen siteler dışında dikey pazarda faliyet gösteren e-ticaret sitelerinden alındığı görülüyor.

Peki satışlarınızı arttırmak için ne gibi taktikler uygulamalısınız? İşte size satışlarınızı arttıracak, marka kimliğinize değer katacak birkaç tüyo;

Kategori yapınızı iyi oluşturun, müşterileri kategorilere boğmayın. İlk girişte çok fazla kategori ile karşılamayın, alt kategorilere bölün.
Ne sattığınıza karar verin. Hedef kitle burada en önemli detay olacaktır. Bir “iphone 4S” satıp hemen altında manyetik dizlik vs gibi ürünler bulundurmayın.
Güven en önemli durumdur. Sitenize girildiği anda sade ve güven veren bir yapı oluşturmaya dikkat edin.
CRM ve lojistik altyapıları oluşturun.
Kargo bedava kampanyaları en çok geri dönüş sağlayan kampanyadır. Gerekirse üründeki kârınızdan bir nebze feragat ederek kargoyu ücretsiz tutmaya çalışın.
Sattığınız ürünlerin yanında küçük hediyeler gönderin. Örneğin bir Türk kahvesi koyarak markanıza sempati kazandırabilirsiniz.  Verilmek istenen mesaj da; Dışarı çıkıp alışveriş yaparak harcayacağınız vakti bizim gönderdiğimiz Türk kahvesini içerek keyifle geçirin.
Özel koli tasarımları hazırlayın. Gönderdiğiniz koli, mug, kumaş poşetler insanlar tarafından daha sonra da kullanılacaktır.
Promosyon yapın! Örneğin bilişim firmasıysanız her sattığınız ürünün yanında bir mouse pad gönderin, oto parçaları satıyorsanız ürünlerinizin yanında oto kokuları gönderin.
Ürünlerinizi Gitti gidiyor ve sahibinden gibi sitelerde satıyosanız, gönderdiğiniz ürünlerin yanında muhakkak sitenizin bilgilerini içeren bir kartvizit koyun. Müşterileriniz bir sonraki alışverişlerinde alışverişi kesin olarak siteniz üzerinden gerçekleştirecektir.
Sosyal medyada muhakkak bulunun. Twitter ve Facebook müşterilerinize direkt ulaşmak için kaçırılmayacak kadar değerli 2 platformdur.
Twitter sayfanızda net olun. Bir insan günde ortalama 5bin reklama mağruz kalır. Yazdıklarınızla insanları boğmadan net ve kesin cümleler kurun.

İlerleyen günlerde sosyal medya ve ürün görselleri üzerine de birkaç tüyo yayınlayacağım.

About Blog Admin

Bunlara Bakmak İster misiniz?

E- Ticarette Altın Alımı Arttı

E- Ticarette Altın Alımı Arttı 

E- Ticarette Altın Alımı Arttı Yasakların esnetilmesi ve normalleşme sürecinin başlaması sonrasında düğün hazırlıkları arttı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir