E-Ticarette Alışveriş Yazlık Bölgelerde Arttı

E-Ticarette Alışveriş Yazlık Bölgelerde Arttı
E-Ticarette Alışveriş Yazlık Bölgelerde Arttı

E-Ticarette Alışveriş Yazlık Bölgelerde Arttı

Pandemi ve sıcak havanın etkisiyle yazlık beldelerde nüfus artışı, e-ticaret talebini bu bölgelere kaydırdı. ETİD Başkanı Ekmekçi hızlı teslimat için bu bölgelere depo ve lojistik noktası kurulduğunu söyledi.

E-ticaret alışveriş önemli ölçüde yazlık bölgelere çoğaldı. Bu bölgelerde nüfusun artışıyla beraber online alışveriş verilerinde artış görülüyor. Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği (ETİD) Başkanı Emre Ekmekçi, seyahat yasağının kalkması ve yaz tatilinin başlamasıyla e-ticarette yoğunluğun yazlık beldelere kaydığını belirterek, “Bu bölgelerdeki nüfusun artışına oranla online alışveriş verilerinde artış yaşanmaya başladı. Tatil yapacakların yüzde 63 oranında oteller yerine, kiralık ev, pansiyon ve kampları tercih etmesiyle tatil bölgelerinde günlük yaşam ürünlerin talebinde artış gözlendi” dedi.

Teslimat gelişti

Tatil yörelerine özel yeni teslimat yöntemlerinin de hayata geçirilmeye başlandığını aktaran Ekmekçi, şunları söyledi:
“E-ticaret platformları kendi taşıma şirketleriyle teslimatlarında geçen yıla göre yüzde yüz büyüme gösterdi. E-ticaret firmaları hızlı teslimat yapabilmek için bu bölgelere özel ürünleri, tatil bölgelerine yakın yeni lojistik noktaları kurarak, tüketiciye daha yakın yerlerde depolamaya başladı. Tatil bölgelerinde binlerce adet anlaşmalı teslimat noktaları ağı kuruldu. Bu yöntemle gelen kargonun teslimat noktasında tüketiciyi beklemesiyle tüketicilerin evde değilken satın aldıkları ürünlere kolay ulaşabilmeleri sağlanıyor.”

Ekmekçi, pandeminin etkisiyle tekne turizminde yüzde 40 artışa paralel, teknelere denizden teslimat yönteminin de yaygınlaştığını kaydetti.

About Blog Admin

Bunlara Bakmak İster misiniz?

E- Ticarette Altın Alımı Arttı

E- Ticarette Altın Alımı Arttı 

E- Ticarette Altın Alımı Arttı Yasakların esnetilmesi ve normalleşme sürecinin başlaması sonrasında düğün hazırlıkları arttı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir