Fiziki Mağazanıza Müşteri Çekmek İçin Pokemon Go’dan Nasıl Yararlanabilirsiniz?

Fiziki Mağazanıza Müşteri Çekmek İçin Pokemon Go’dan Nasıl Yararlanabilirsiniz?
Fiziki Mağazanıza Müşteri Çekmek İçin Pokemon Go’dan Nasıl Yararlanabilirsiniz?

Fiziki Mağazanıza Müşteri Çekmek İçin Pokemon Go’dan Nasıl Yararlanabilirsiniz?

Temmuz başında Nintendo ve Niantic tarafından yayınlanan Pokemon Go uygulaması, tüm dünyayı kasıp kavuruyor. Son günlerde bu uygulamayı görmemiş olmanız pek de mümkün değil. Çok hızlı bir şekilde başarıya ulaşan bu uygulama, şuan Amerika’da Tinder’dan daha fazla kullanılmaya başladı ve yakında da Twitter’ı geçmesi bekleniyor. iPhone ve Android cihazlarda kullanılabilen uygulama ülkemizde de büyük ses getirdi ve birçok habere dahi konu oldu.

Peki, fiziki mağazası olan e- ticaret siteleri şuan gündemi kasıp kavuran bu uygulamadan nasıl yararlanabilirler?

Pokemon Go’nun mantığı nedir?

Öncelikle bilmeyenler için bu uygulamanın mantığını ve nasıl oynandığını anlatalım. Pokemon, 1990’larda oldukça popüler olan bir çizgi film ve bu uygulama ile kullanıcılara, gerçek ortamlarda bu çizgi karakter Pokemon’ları yakalama fırsatı sunuluyor. Akıllı telefon üzerinden virtual reality sistemine dayanan uygulamada, kullanıcılar sana bir harita üzerinde, bu Pokemon’ların yerlerini görebilir ve onları yakalamak için bu lokasyonlara gidiyorlar. Yakalanan Pokemon’lar karşılığında da puan kazanılabiliyor. Tüm bu aktiviteler akıllı telefon üzerinden gerçekleşiyor.

Uygulama üzerinde sanal bir harita olsa da, gerçek lokasyonların kullanıldığını da belirtelim. Kısacası, kullanıcılar bu karakterleri bulabilmek ve onlara sahip olabilmek için şehir içinde tur atıp, farklı lokasyonları ziyaret ediyorlar.

Fiziki mağazalar bu uygulamadan nasıl yararlanabilirler?

Bu ücretsiz uygulamanın sunduğu özelliklerden biri de “Lure Module” (Cazip modül ya da tuzak modülü diyebiliriz). Bu özelliği satın aldığınızda, istediğiniz lokasyonlara 30 dakika boyunca Pokemon karakterlerini yerleştirebiliyorsunuz ve kullanıcılar bu karakterleri görebiliyorlar.

Fiziki mağazalar bu özellikten yararlanarak, mağazalarına ve/ya kendilerine yakın olan lokasyonlara bu karakterleri yerleştirerek, uygulamanın kullanıcılarına ulaşabilirler.

Lure Module fiyatları

Öncelikle özelliğin fiyatlandırma detaylarını ele alalım:

  • 8 adet Lure Module paketi şuan için 680 Pokecoins olarak geçiyor. Bir Lure Module ise 100 Pokecoins.
  • 100 Pokecoins 0,99 dolar, 14500 Pokecoins ise 99,99 dolar.

Bir Lure Module ile 30 dakika boyunca Pokemon’ları Pokestops olarak geçen mekanlara (burası fiziki mağazanız olabilir) çekebiliyorsunuz. Burada küçük bir matematik hesabı ile 100 dolar karşılığında neler elde edebileceğinize bakalım.

  • 14,500 Pokecoins / 680 = 21 paket Lure Module
  • (21×8) / 2 = 84 saat. (İkiye bölmemizin sebebi her Lure paketinin yarım saat boyunca geçerli olması.)
  • 100 dolar / 84 saat = Saatte 1,19 dolar

Özetleyecek olursak, 100 dolar karşılığında 84 saatlik bir etkinlik yapma fırsatını elde etmiş oluyorsunuz ve saati 1,19 dolara geliyor.

Kullanıcıları çekmek için neler yapabilirsiniz?

Pokemon avında olan kullanıcıları bilgilendirmek için de e-ticaret sitenizden ve sosyal medya hesaplarınızdan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

  • Pokemon Go için özel e-posta kampanyaları hazırlayabilir ve abonelerinize gönderebilirsiniz.
  • Sosyal medya hesaplarınızda mağazanızda Pokemon’ların ekran görüntülerini paylaşabilir ve yine bu yaptığınız çalışmaları sosyal hesaplarınızdan duyurabilirsiniz.
  • Bu kampanyalarda hangi saat dilimlerinde Lure Module’u kullanacağınız duyurarak, kullanıcıları bu saat aralıklarında mağazanıza çekebilirsiniz.

Bu etkinliğinizi duyurken, uygulama kullanıcılarına bazı fırsat ve indirimler de sunabilirsiniz. Lokasyonunuzda etkileşime geçen kullanıcıların, sosyal medyada paylaşım yapmalarını isteyebilir ve bu uygulamayı kullanan kişilere mağazanızda küçük indirimler ya da hediyeler sunabilirsiniz.

Ek olarak e-ticaret sitenizden alışverişe de yönlendirme yapmak adına küçük hediye çekleri bastırabilir ve belirli bir alışveriş tutarı üzerine %5-%10 indirim uygulayabilirsiniz.

Ancak bu fırsatları sunmanız da gerekmeyebilir. Yoğun bir lokasyonda bulunuyorsanız, mağazanıza gelenlerin sayısı bile size yeterli geri dönüşümü sağlayabilir.

 

 

Kaynak:ideasoft

About Blog Admin

Bunlara Bakmak İster misiniz?

E- Ticarette Altın Alımı Arttı

E- Ticarette Altın Alımı Arttı 

E- Ticarette Altın Alımı Arttı Yasakların esnetilmesi ve normalleşme sürecinin başlaması sonrasında düğün hazırlıkları arttı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir