İki Dünya Devi Arasında Kıyasıya Savaş Devam Ediyor; Walmart vs Amazon

Dünyanın en büyük perakendecisi şimdi alışveriş yapanlara, 25 Nisan’daki Amazon’u izleyerek tüm Amazon Prime üyelerine bir günlük teslimat vaat eden ve bunu mümkün kılmak için 800 milyon dolar harcayarak tüm Amazon Prime üyelerine çevrimiçi siparişlerini ertesi gün teslim etme seçeneği sunacak .

Salı günü Walmart ertesi gün teslimatını başlatıyor. Bu seçenek önümüzdeki birkaç gün içinde Güney Kaliforniya’da geçerli olacak. Walmart’a göre, ABD’nin en büyük 50 büyük şehrinden 40’ı da dahil olmak üzere, 2019’un sonunda ABD’li tüketicilerin kabaca% 75’ine ulaşacak.

Amazon, ertesi gün sevkiyatın kendi başlaması için bir zaman çizelgesi detaylandırmadı. Ancak, Nisan ilanından önce bile, şirket belirli üyeler için belli ürünlerde ve ek bir ücret karşılığında özel üyelerine aynı gün ve iki saat teslimat yapmayı teklif etti.

Walmart, son teslimatının maliyetini açıklamıyor. Ancak şirket, bir süredir bunun üzerinde çalıştığını söylüyor.

Ocak 2017’de Walmart, 35 dolardan fazla olan siparişler için iki günlük ücretsiz gönderi teklif etmeye başladı ve o zamana kadar 50 ABD Doları olan minimum satın alma eşiğini düşürdü. Jet.com’u, 2016 yılında online işlerini geliştirmek ve Amazon’la rekabet etmek için 3 milyar dolara satın almıştı. Bu anlaşma daha az zamanda New York gibi büyük şehirlerde alışveriş yapanlara ulaşmasına yardımcı oldu.

Walmart’ın ABD’deki e-ticaret işletmesi başkanı Marc Lore, ABD’de birkaç yıldan beri çalışıyoruz, dedi. “Yatırım yapıyorduk … ve şimdi avantajlardan yararlanma konumundayız.”

Walmart, oyuncak ve elektronik ürünleri de dahil olmak üzere online olarak “en sık satın alınan” yaklaşık 220.000 ürün için satışa sunulacaklarını söyledi. Şirket, ertesi gün teslimat için daha fazla ürün sunmayı planladığını belirtti. Ve seçenek sadece 35 $ üzerindeki siparişler için ücretsizdir. Karşılaştırma için Amazon, ertesi gün ücretsiz teslimat için minimum satın alma eşiğine sahip değil, ancak müşterilerin yıllık 119 ABD Doları tutarında bir özel üyeliğine sahip olmasını istiyor.

Lore, “Walmart.com tedarik zincirinin geleceği” dedi. “Bu deneyime ne kadar fazla ürün eklersek, o kadar karlı bir şekilde sipariş verilecek”

Amazon geçen ay tüm Prime müşterileri için yeni standardı gönderdiğinde, yatırımcıların tuğla ve harç perakendecileri artık e-ticaret devinin adımlarına uymak için daha fazla para harcamak zorunda kalacaklarından Walmart ve Target tumbling hisselerini gönderdi .

AlixPartners’taki perakende uygulama genel müdürü John Bonno “Amazon etkisi denilen bu korkunç şey” dedi. “Perakendecilerin çok korktuğunu düşünüyorum. … [Amazonlar] o kadar gergin ki, Amazon’un sunduğu herhangi bir yeni hizmet, perakendecilerin çemberlerden geçmek zorunda olduklarını düşünüyor ”dedi.

Online satın al, mağazada aç

Bununla birlikte, Walmart ve Target gibi şirketler Amazon’un sahip olmadığı bir şeye sahipler – ülke genelinde binlerce mağazanın ağı. Mağazalar, bu şirketlerin bir müşterinin çevrimiçi sipariş verebileceği, mağazaya gidebileceği ve aynı gün içinde alabileceği bir tıkla ve sat seçeneği sunmasına yardımcı olur. Örneğin Walmart, 3.100 mağazadaki çevrimiçi market siparişleri ve yıl sonuna kadar 1.600 lokasyondan aynı gün market alışverişi teslimatı için teklifte bulunma yolunda olduğunu söylüyor.

Danışmanlık grubu Kantar’ın perakende analisti Laura Kennedy, “Walmart mümkün olduğunca elverişli olmak için ellerinden geleni yapıyorlar” sözünü vermek istiyor. “Müşterilerin beklentilerini karşılamak zorundalar. … Amazon bunları son 10 ila 15 yıl için belirledi. ”

UBS’den son zamanlarda yayınlanan bir raporda, Amazon’un bir günlük gönderim teklifine uyması için şirketin e-ticaret gelirlerine dayanan artan yatırımlarda Walmart’ın 215 milyon $ ‘a mal olacağı tahmin ediliyordu. UBS, Walmart’ın başarması için “oldukça yönetilebilir” olacağını ekledi.

Lore, geçen sonbahardaki bir toplantıda analistlere Walmart’ın ertesi gün teslimatla ülkenin% 87’sine ulaşabileceğini söylemişti.

Bu arada, Amazon, RBC Capital Markets’a göre, toplam ABD nüfusunun% 72’sine aynı gün ve bir gün teslimat sağlayabiliyor.

Lore, bir günlük teslimat için zorlanmanın nihayetinde Walmart için “iyi bir iş anlayışı” olduğunu açıkladı. Bunun, müşterilerin tüm eşyalarını bir kutuda almaya başlayacakları anlamına geldiğini söyledi – çünkü ertesi gün teslimatla birlikte, her bir sipariş en yakın dağıtım merkezinden ve yalnızca birinden tedarik edilecek.

Bir müşteri, çocuk bezi paketi isterse, bir Star Wars oyuncağı, bir fincan kahve ve ertesi gün verilen bir çift kulaklık, örneğin, tüm bu eşyaların bir depoda bulunması gerekir. Bir ürün mevcut değilse, müşteriye “daha ​​sonra sakla” ve diğerlerine ertesi gün sipariş etme seçeneği sunulur. Veya müşteri, her şeyi sipariş edebilir – muhtemelen sevkiyatı birden fazla kutuya alarak – iki günlük teslimat için veya ötesinde. Walmart, “Ertesi gün teslimatlar için indirim süreleri pazara göre değişecek” dedi.

Perakendeciler için bir sonraki büyük şey herkes ertesi gün teslimatı için değil.

Walmart bu çabanın kârlı olmadığını öğrenirse, şirketin teklif etmeyi bırakacağını belirtti, Forrester Research’ın perakende analisti Sucharita Kodali. Amazon’u Zappos.com’la rekabet edebilmek için bir gecelik ayakkabı teslimatı teklif etmeye başladığında karşılaştı. Sonra Amazon Zappos’u aldı. “Sürdürülebilir olmayan bir silahlanma yarışıydı … ve sonunda durdular” dedi.

“Ertesi gün teslimat gibi bir şey kısa süreli bir heyecan patlamasıdır. Alışveriş yapanlar için harika. … Walmart ve Amazon bunu attığında müşteriler kazanır. Fakat uzun vadede mi? ”Diye sordu Kodali. “Makro ekonomik düzeyde, sürdürülebilir değil.”

Bunun yerine, daha fazla perakendecinin mağazada online satın al-sat seçenekleri sunmaya, emlaklarını kullanmaya ve nakliye masraflarından tasarruf etmeye eğilmesi gerektiğini düşünüyor.

Coresight Research tarafından yapılan son bir anket, ABD’deki çevrimiçi alışveriş yapanların yaklaşık% 46’sının, son 12 ay içinde bir tuğla ve harç dükkanından internet siparişi aldığını buldu. Coresight, bu seçeneğe sahip en iyi perakendecilerin Walmart, Target, Best Buy ve Home Depot olduğunu söyledi.

Kodali, “Tüketiciler aslında [tıkla ve topla] alışveriş yapmayı severler” dedi. Perakendeciler “bunu yıllar önce gerçekleştirmeliydim”.

Tüm kredi kartı sahiplerine, minimum satın alma gereksinimi olmadan ücretsiz, iki günlük nakliye hizmeti sunan Hedef, şu anda 1.250’den fazla mağazada alışveriş yapanlar için kaldırım kenarı alma seçeneğine sahiptir. Tüm 1.850 lokasyonlarında online siparişler için mağaza içi teslimat hizmeti sunmaktadır.

Amazon, müşterilere olabildiğince hızlı bir şekilde kutu alma yarışında, Pazartesi günü yaptığı açıklamada, mevcut çalışanlarına işlerini bırakmaları ve Amazon paketleri sunan işletmeleri kurmaları için başlangıç ​​maliyetlerinde 10.000 dolara kadar vermeye başlayacağını söyledi. Programa kabul edilirse, dağıtım görevlileri Amazon kamyonetlerini kiralayabilecekler. Teklif, şirketin çoğu yarı zamanlı ve tam zamanlı Amazon çalışanlarına açık olduğunu, ancak Whole Foods çalışanlarına değil.

Amazon hisseleri bu yıl şu ana kadar% 21 arttı. Walmart hisseleri% 7 arttı ve Target hisseleri kabaca% 8 arttı.

About Blog Admin

Bunlara Bakmak İster misiniz?

Markanız İçin Dijital Ajans Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Markanız İçin Dijital Ajans Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Markanız İçin Dijital Ajans Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler E-ticaret firmanızın internet üzerinde pazarlama çalışmaları için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir