İnternet Üzerinde Oyuncak Satışı Nasıl Yapılır

İnternet Üzerinde Oyuncak Satışı Nasıl Yapılır
İnternet Üzerinde Oyuncak Satışı Nasıl Yapılır

İnternet Üzerinde Oyuncak Satışı Nasıl Yapılır

Dünyada ve Türkiye’de e-ticaret hacminin artması tüm sektörlere dijital mağazacılığın kapısını açarak avantajlı ve kazançlı bir satış yöntemi sunuyor. Özellikle metropollerde yaşayan ve çalışma hayatı içinde olan ebeveynlerin alışverişe ayıracakları zaman oldukça kısıtlı. Bu nedenle çocuklara ve bebeklere yönelik alışverişleri de online olarak yapmayı tercih ediyorlar.

Bu durum da, ürünlerini internet üzerinden satmak isteyen oyuncakçılar için oldukça avantajlı hale geliyor. E-ticaret sitesi aracılığıyla ürünlerinizi satmak, bölgeniz haricindeki hedef kitlenizi yakalamanıza da yardımcı oluyor.

Hem ebeveynlere hem de çocuklara hitap etmek gerekiyor

Oyuncak dükkanı, fizikselde olduğu gibi online ortamda da hem ebeveynlere hem de çocuklara hitap eden bir pazara sahip. Her ne kadar satın almayı büyükler gerçekleştirse de, beğeni konusunda çocukların ilgi alanlarını da takip etmek gerekiyor.

Senenin en bilinen çizgi filmleri ve çocuk programlarında yer alan pek çok karakter ikonlaşarak oyuncak dünyasında yerini alıyor. Bu nedenle programların ve diğer bir deyimle oyuncak modasını da takip etmek gerekiyor.

Ayrıca bebeklik sürecindeki gelişim oyuncakları da ebeveynler tarafından tercih ediliyor. Ürünlerin buna göre belli segmentlere ayrılması kullanıcının doğru ürüne çabuk ulaşmasını sağlıyor.

Ürünleri asıl beğenecek olan hedef kitle çocuklar olduğu için, yapılacak olan her türlü tanıtım ve reklam çalışmasında da onlara hitap etmek ve basit açıklamalarda bulunmak da faydalı oluyor.

Yasalara uygunluğa dikkat edilmeli

İnternetten oyuncak satışı yaparken ürünlerin sağlığa zararlı olmadığına dikkat etmek gerekiyor. Devlet tarafından onaylanmış sağlıklı ürünlerin satışı yapılmalı ve e-ticaret sitenizin açıklama kısmına da sağlığa zararlı bileşenler içermediği özellikle belirtilmeli.

Yine oyuncak üzerinde olabilecek ufak parçalar bulunuyorsa, hangi ürünün hangi yaş aralıklarına hitap ettiği, açıklamada muhakkak yer almalı. Bu durum online mağaza ziyaretçilerinizde güven algısı ve müşteri sadakati oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Özel günlere uygun kampanyalarla satışlarını destekleyebilirsiniz

Online oyuncak satışı oranlarınızı artıracak ve sipariş sayınızda yükseliş görebileceğiniz dönemlere özel kampanyalar yapabilirsiniz. Özellikle doğum günleri, karne günleri, yılbaşı ve bayram gibi insanların birbirlerine hediye aldığı dönemlerde bazı kampanyalar uygulamak satışlarınıza olumlu yansıyacaktır.

Örneğin; kargo bedava kampanyası, belli bir yüzdelik oranda indirim kampanyası, ürün alana bir ürün daha hediye kampanyası gibi ciro durumunuza uygun kampanyalar düzenleyebilirsiniz.

Bu kampanyalarınızı hem reklamlarınızda belirtmek, hem de üyelerinize duyurusunu yapmak da güzel dönüşümler sağlayacaktır.

Paketleme ve kargolama aşaması özenli olmalı

Oyuncaklar arasında kırılabilir ürünler de bulunacağından ve özellikle de hediye alımlarında ürünlerin zarar görmemesi için paketleme özen gösterilmeli. Kargonun, belirtilen süreyi aşmadan müşteriye ulaşması da müşteride memnuniyet duygusu yaratırken, ürünlerde yaşanan geri iade ihtimalinin de önüne geçecektir.

 

Kaynak:ideasoft

About Blog Admin

Bunlara Bakmak İster misiniz?

E- Ticarette Altın Alımı Arttı

E- Ticarette Altın Alımı Arttı 

E- Ticarette Altın Alımı Arttı Yasakların esnetilmesi ve normalleşme sürecinin başlaması sonrasında düğün hazırlıkları arttı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir