Sosyal Medyada En Çok Etkileşim Getiren İçerik Türleri

Sosyal Medyada En Çok Etkileşim Getiren İçerik Türleri

Sosyal medya üzerinde paylaşım yaparken ki asıl amaç takipçilerle etkileşime geçmek oluyor. Tabii ki bunu sağlamak için de doğru içerik türlerinden yararlanmak ve takipçilerin beklentilerini karşılamak gerekiyor.

Doğru içerik türlerini doğru zaman aralıklarında paylaşmak, sosyal mecralardaki etkileşim oranınızı ciddi oranda artıracaktır. Kullanılan içerik formatları, takipçilere farklı bir şekilde ulaşmayı sağlayacağı için önemlidir. Bunun yanı sıra sosyal mecralardaki çalışmalarınızda çeşitlilik sağlayacağı için sosyal medya hesaplarını tek düze bir görünümden kurtarmış olur. Bu rehberimizde de bu içerik türlerinden bazılarının üzerinden geçeceğiz.

Videolar

Videolar, son dönemlerin en popüler ve sosyal mecralarda kullanıcılarla en çok etkileşim getiren içerik türlerinden biridir. Bu içerik formatının popüler olmasının sebebi, internet üzerine yüklenen video sayısının artması ve kullanıcıların vakit geçirmek için bu videoları izlemek istiyor olmaları. İnternet hızının yükselmesi ve bant genişliğinin biraz daha artması video tüketimini de artırmaya başladı.

Sosyal hesaplarınızda, kendi ürettiğiniz ya da markanızla ilgili olabilecek ilginç videoları paylaşarak, takipçilerinizle etkileşime girebilirsiniz.

GIF’ler

Bir diğer popüler içerik türü ise GIF’ler. Facebook ve Twitter’ın GIF paylaşımına izin vermesiyle beraber kullanıcılar bu formattaki içerikleri paylaşmaya başladılar. Tabii ki markalar da bu akımdan yararlanmaya başladılar.

Eğlence amaçlı GIF paylaşımları, sosyal medya kullanıcılarının oldukça hoşuna gidiyor. Kendi ürettiğiniz ya da farklı platformlarda bulunan GIF’leri markanızla veya gündemle bağdaşlaştırarak sosyal hesaplarınızda kullanabilirsiniz.

Yarışma içerikleri

Sosyal medyada düzenlenen yarışmaların da etkileşimi oldukça yüksektir. Bu yarışmalarda takipçilerinizi işin içine dahil etmek, takipçilerinizin de sizin için içerik üretmelerini sağlar. Bu içerikleri daha sonra farklı bir şekilde değerlendirerek, kendi sosyal medya çalışmalarınızda kullanabilir ya da siteniz üzerinde takipçilerinizden gelen çalışmalar olarak paylaşabilirsiniz.

Yarışma içerikleri oluştururken, takipçilerinizi dahil edecek ve onları bu içerikleri paylaşmaya yöneltecek çalışmalar yapmaya özen gösterin.

Cümle tamamlama

Uzun zamandır kullanılan formatlardan biri de cümle tamamlama içerikleridir. Markalar, etkileşimi artırmak ve takipçilerinin fikirlerini alabilimek için fotoğraf ya da metin içerikleri oluşturup, buradaki cümleleri yarım bırakıyorlar. Sonrasında ise takipçilerinin bu cümleleri tamamlamalarını istiyorlar. Kendi hesaplarınızda da bu yöntemden yararlanabilirsiniz.

Ürünleri farklı şekilde tanıtmak

Markaların sıkça yaptığı paylaşımlardan biri, ürünün fotoğrafını ve ürünle ilgili kısa bir bilgiyi paylaşmak oluyor. Ancak ürünlerinizi daha iyi tanıtmak için, ürünleri kullanım alanlarından karelerle paylaşmak daha ilgi çekici olacaktır.

Bir ürünü birden fazla şekilde kullanmak mümkün olabiliyor ve bunu takipçilerinize göstermek için kısa videolar hazırlayabilir ya da farklı kullanım alanlarında ürünlerinizin fotoğraflarını çekebilirsiniz. Biraz daha yaratıcılık katıp, ürünlerinizin farklı kullanım alanlarının gösterildiği GIF’ler hazırlayabilirsiniz.

Ürün aranjmanları

Bir üstteki maddede belirttiğimiz gibi, ürünlerinizi sıradan bir fotoğraflar paylaşmak çok da etkili olmuyor. Bunun yerine ürünlerinizi bir aranjman yaparak da paylaşabilirsiniz. Özellikle moda sektöründeki markalar bu içerik türünden sıklıkla yararlanıyorlar.

Belli bir ürünü farklı ürünlerle beraber bir kolaj haline getirebilir ya da birbiriyle kombin edilebilecek ürünleri bir araya getirebilirsiniz.

Marka deneyimi paylaşımları

İnternetten alışverişlerde tüketicilerin en çok dikkat ettikleri noktalardan biri de başka tüketicilerin ürünler ve markalarla ilgili yaptıkları yorumlar oluyor. Sosyal mecralardaki hesaplarınız üzerinde tüketicilerin yaptıkları yorumları paylaşarak ve onları bu paylaşımlara etiketleyerek sosyal medya içerikleri oluşturabilirsiniz.

 

 

kaynak:ideasoft

About Blog Admin

Bunlara Bakmak İster misiniz?

E- Ticarette Altın Alımı Arttı

E- Ticarette Altın Alımı Arttı 

E- Ticarette Altın Alımı Arttı Yasakların esnetilmesi ve normalleşme sürecinin başlaması sonrasında düğün hazırlıkları arttı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir