Sürdürülebilir E-ticaret hizmeti Loop Fransa’da başladı

Fransa’da yeniden kullanılabilir paketleri olan bir alışveriş servisi olan Loop markasını piyasaya sürüldü. Bu girişimin arkasındaki fikir, ürün kutularının yeniden kullanılmak üzere tasarlanmasıdır. Unilever, Procter & Gamble ve PepsiCo gibi önde gelen üreticiler Loop ile ortak olarak bu girişime destek verdi.

Bu girişim Küresel geri dönüşüm devi TerraCycle’dan iddialı bir proje. Firma ürünler, çok kullanımlı kaplarda satılmasını istiyor. Böylece, birisi Portakal suyunu, mayonezi veya Diş fırçasını Loop’tan sipariş ettiğinde tüm kaplar tekrar kullanılabilir. İade edilip yeniden doldurulabilen paketleme fikri, paketin mülkiyet modelini tüketiciden üreticiye değiştirir.

Büyük üreticilerle ortaklık

Bunun çalışması için Loop, sürdürülebilir e-ticaret projesine katılmak üzere ambalajlarını yeniden tasarlamak üzere Unilever, Procter & Gamble, Clorox, Nestlé, Mars, Coca-Cola ve PepsiCo ile ortaklık kurdu.

Fransa’da ilk kez başlatılan İngiltere, Ekim ayında takip edecek

Girişim bu perşembe günü Paris’te başladı ve önümüzdeki hafta ABD’deki bazı şehirlerde başlayacak. Ve sonra bir sonraki durak, Ekim ayında bir yerlerde, Londra olacaktı. Fransa’da, Loop’un süpermarket zinciri Carrefour’da uygulanması ile birlikte  Tesco’da, İngiltere’de de benzer bir rol oynayacak.

Döngü nasıl çalışır?

Tüketiciler, Maboutiqueloop.fr ile her türlü ürünü sipariş edebilir: Häagen-Dasz dondurmasından Milka bisküvi ve diş macununa, Coca-Cola’ya. Tüketiciler ürünlerini doğrudan evlerine cam, çelik ve sürdürülebilir malzemelerden yapılan diğer kaplarda satın alıyorlar.

Kullanılan paketler iade ediliyor ve temizleniyor

Yeniden kullanılabilir paketler için küçük bir depozito ödüyorlar. Bir ürün kapları boşaldığında, müşteriler bu kapları bir satıcıya götürüyor. İsterlerse aynı üründen tekrar alabiliyorlar. Aksi takdirde depozitoları iade edilir veya hesaplarına yatırılır. Boş şişeler ve bardaklar, temizlenmek ve yeniden kullanılmak üzere geri dönüşüm merkezlerine gönderiliyor.

About Blog Admin

Bunlara Bakmak İster misiniz?

Markanız İçin Dijital Ajans Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Markanız İçin Dijital Ajans Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

Markanız İçin Dijital Ajans Seçmeden Önce Bilmeniz Gerekenler E-ticaret firmanızın internet üzerinde pazarlama çalışmaları için …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir