V- Ticaret Nedir?

V- Ticaret Nedir?
V- Ticaret Nedir?

V- Ticaret Nedir?

V- ticaret nedir? Pandemi ile beraber pek çok kişi e- ticarete alışılmış durumundan daha da farklı olarak canlı yayın olarak alışverişi getirdi. Peki Çin’de çıkan ve tüm dünyaya yayılan V-Ticaret nedir?

COVID-19 salgınıyla beraber perakende satış büyük zararlar içerisine girerken çözüm çevrimiçi satışla geldi. Pandemiyle beraber daha fazla marka ve tüketici yüzlerini çevrimiçi ortama çevirmeye başladı ve Ocak ayından Nisan ayına kadar, çevrimiçi siparişler Kuzey Amerika’da % 80 artış gösterdi.

 

E-ticaret daha önce perakendeciler tarafından büyük ölçüde kabul görse de pandemiyle markalar müşterilerine çevrimiçi olarak ulaşmanın yeni ve daha yaratıcı yollarını aramaya başladı ve çözüm ise canlı akışla alışverişteydi. Yani başka bir deyişle, videodan alışveriş yapılan livestream shopping’de (canlı yayında alışveriş).

Özellikle Çin’de canlı yayında alışveriş, pazarlamanın yeni bir yolu olarak popülerlik kazanmaya çoktan başlamıştı.

2020 yılında canlı yayından satışlar 200 milyar dolar civarına ulaştı ve Çin’in toplam e-ticaretinin neredeyse %18’i haline geldi. Üstelik sadece 2-3 sene içerisinde bu noktaya geldi.

Çin’deki kanaat önderleri ürünleri görüntülemek, denemek ve tanıtmak, sonrasında izleyicilerden gelen soruları yanıtlamak için platformlarda canlı yayın yapıyor.

Canlı yayında alışveriş konsepti kullanıcıların yayına bağlanabildiği, gerçek zamanlı sorular sorabildiği, ekranda indirimleri ve stokları takip edebildiği kısacası ürünü daha yakından tanıma imkânlı bir alışveriş deneyimi sunuyor.

About Blog Admin

Bunlara Bakmak İster misiniz?

E- Ticarette Altın Alımı Arttı

E- Ticarette Altın Alımı Arttı 

E- Ticarette Altın Alımı Arttı Yasakların esnetilmesi ve normalleşme sürecinin başlaması sonrasında düğün hazırlıkları arttı, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir